Wystawy indywidualne i zbiorowe (wybór)

Galicja

Wystawa poplenerowa. 
Miejsce: Mała Galeria Fotografii ZPAF w Toruniu
Rok: 1990

Przenikanie - Droga

Wystawa PRZENIKANIE łączy w sobie dwa cykle fotograficzne: 
„DROGA” autorstwa Jadwigi Czarneckiej 
 „ZAGUBIONY ŚWIAT” autorstwa Marka Czarneckiego
Miejsce: Muzeum Fotografii w Bydgoszczy
Rok: 2012 

Road

„Road” to otwarty cykl nawiązujący do metafory drogi, która odgrywa istotną rolę w życiu każdego człowieka. Można się po niej poruszać do przodu, do tyłu, w miejsca nieznane. „Droga” to próba uchwycenia chwili, to dążenie ku czemuś i poszukiwanie czegoś, to zachęta do kroku naprzód.
Miejsce: Miesiąc Fotografii - Sofia, Bułgaria 
Rok: 2012

Tacy jesteśmy

Obrazy fotograficzne żyją niezależnie od autorów, którzy często są anonimowi wizualnie. Stąd temat i tytuł wystawy zbiorowej „Tacy Jesteśmy”. Każdy z autorów przedstawia fotograficzne spojrzenie na samego siebie jako tematu i przedmiotu zdjęcia. Autorzy są w tym momencie „Twórcą i Tworzywem”, znajdując się jednocześnie po dwóch stronach aparatu fotograficznego.
Miejsce: Mała Galeria Fotografii ZPAF w Toruniu 
Rok: 2016

Żaglowce świata

Podczas jednego ze zlotów żaglowców w Szczecinie „The Tall Ships’ Races” powstał projekt prezentujacy największe żaglowce świata klasy A i B.  Na wystawie zaprezentowano stereoskopowe zdjęcie żaglowca, które można było oglądać przez specjalnieokulary anaglifowe. 
Autorzy: Jadwiga i Marek Czarneccy
Miejsce: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
                w Toruniu
Ekspozycja roczna: 10.2017 - 10.2018

Toruńczycy z wyboru

Wystawa prezentująca sylwetki obcokrajowców, którzy wybrali Toruń na miejsce swej działalności i życia.
Autorzy: Jadwiga i Marek Czarneccy
Miejsce: Mała Galeria Fotografii ZPAF w Toruniu
Rok: 2017
oraz w trakcie XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 
Miejsce: Bibioteka Uniwersytecka UMK w Toruniu
Rok: 2018

Kształt Wody

Woda, powietrze, ziemia – energie żywiołów i piękno przyrody uchwycone w niepowtarzalnym cyklu 30 fotografii panoramicznych.

Autorzy: Jadwiga i Marek Czarneccy
Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
Rok: 2018

Nasz Niebezpieczny Świat

Ukazuje zagrożenia wynikające z użytkowania i stosowania bezzałogowych statków, które są wykorzystywane do wielu zadań, jak również kontroli przemian cywilizacyjnych oraz społecznych.
Autorzy poprzez obraz fotograficzny ostrzegają ale również stawiają pytania o sens i granice wykorzystywania bezzałogowych statków powietrznych (dronów) do zmasowanej kontroli, nadzoru jak i eliminowania niechcianych jednostek.

Autorzy: Jadwiga i Marek Czarneccy
Miejsce: Mała Galeria Fotografii ZPAF w Toruniu 
Rok: 2018

Oblicza Fotografii

Wystawa „Oblicza fotografii”  wpisująca się w cykl wystaw „Między historią a współczesnością”  jest zbiorową prezentacją artystów Okręgu Kujawsko-Pomorskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Autorzy zapraszają miłośników fotografii do własnego świata wyobraźni i do zapoznania się z wypowiedziami na temat czasów w których dane jest nam żyć.

Miejsce: Mała Galeria Fotografii ZPAF
Rok: 2018

Wielki Makro Świat

Dwadzieścia trzy hiperrealistyczne zdjęcia owadów, fotografie owadów zadziwiają precyzją i ostrością obrazu. Owady, które w naturze mają od jednego centymetra do kilku na tej wystawie pokazane są nawet w 20 – krotnym powiększeniu.

Autorzy: Jadwiga i Marek Czarneccy
Miejsce: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
                w Toruniu
Ekspozycja roczna: 03.2019 - 03.2020

Zimowe makrostruktury

Wirtualna wystawa „Zimowe makrostruktury" prezentuje fotografie ukazujące zamarznięte w lodzie rośliny, które tworzą kompozycje, o unikalnej bardzo zróżnicowanej kolorystyce i strukturze. Przytłumione przez lód i śnieg barwy roślin nadaję tym tajemniczego i często bajkowego wygładu. 

Miejsce: Galeria 21 Wieku
Rok: 2020

.

,